O G L A S

  

23. Gradska regata FAŽOLKA - 2016.

 

ORGANIZATOR:

Regatu organizira J.K. Špinut

                              

MJESTO ODRŽAVANJA:

Regata će se održati u subotu 14. svibnja na području Splitskog kanala i u Kaštelanskom zaljevu.  

                                              

PRAVILA:

Primjenjivati će se ISAF regatna pravila 2013-2016, pravila klase, HJS, Oglasa i Uputa za jedrenje.

                  

PRAVO NASTUPA:

Na regati mogu nastupiti sve klase malih sportskih jedrilica i jedrilice Krstaši koji su podmirili članarinu klase pri HJS-u i biti će raspoređeni po grupama u Open razvrstanju.

PROGRAM REGATE:

13.05.2016. god. od 17 do 19.00 sati primanje prijava za regatu.

Predprijave poslati na e-mail Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

14.05. u 11.00 sati dati će se start regate ispred gradske luke za jedrilice klase Optimist.  

14.05. u 11.15 sati start druge skupine

14.05 u 11.30 sati start treće skupine prema Uputama za jedrenje.

14.05. u 19.00 sati proglašenje rezultata uz prigodan domjenak.                                      

BODOVANJE:

Primjenjivati će se prosti sustav bodovanja, za ekipni poredak bodovanje će biti naznačeno u Uputama za jedrenje

NAGRADE:

Nagrade će dobiti tri prvoplasirane posade u svakoj klasi (grupi)

STARTNINA:

Startnina će se naplaćivati prilikom preuzimanja Uputa za jedrenje a iznosi za male sportske jedrilice 20 Kn po brodu, za krstaše kraće od 10 m 100 Kn, a za one dulje od 10 m 150 Kn po brodu.

SVEČANO PROGLAŠENJE REZULTATA:

Svečano proglašenje rezultata regate održat će se na prostoru J.K. Špinut 14.05. 2016.godine s početkom u 19.00 sati.

                                                                                      ORGANIZACIJSKI ODBOR

Oglas_Gradska_reataFAŽOLKA_-_2016.doc

skola-jedrenja-2016Svi zainteresirani koji vole more i sport te žele savladati jedriličarske vještine neka se jave na kontakt broj: 098 905 3209 i postanu član spinutsailingteam-a.

pdfPlakat škole jedrenja

PRVENSTVO SPLITA ORC
ORC CUP HRVATSKE 2015
POKROVITELJ – P.Z. „ SVIRĆE „

Split, Hrvatska, 10. – 11. 10. 2015.

Oglas regate

1) Organizator
Jedriličarski klub “Špinut” Split.
Lučica 7, 21000 Split
E-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite., mob: 091 2009908

2) Pravila
2.1 Regata će biti vođena kako je to definirano u Pravilima jedriličarskih natjecanja.
2.2 Primjenjivat će se slijedeća pravila;
a) International Measurement System IMS
b) ORC International rating system
c) Offshore Special Regulations for Category 4
d) Pravilnik ORC Cupa Hrvatske
e) HJS odluka o posjedovanju vinjete za 2015. godinu
2.3 ISAF Kodeks reklamiranja će biti na snazi, neće biti nikakvih ograničenja za jedrilice i natjecatelje.
Reklame organizatora mogu biti slijedeće:
a) Broj na pramcu koji mora bit zalijepljen na pramcu sa obje strane u prvih 20 % površine trupa.
b) Reklame sponzora Organizatora moraju biti istaknute sa obje strane buma u prvih 20 % dužine.
c) Zastava Sponzora regate mora biti istaknuta na stražnjem štraju tijekom trajanja svih dana natjecanja.
Organizator može zahtijevati da se na jedrilice postave uređaji za za praćenje ( GPS ) ili TV kamere bez ikakve naknade za natjecatelje.

U slučaju nesuglasja prevladavat će tekst na hrvatskom jeziku.

3) Pravo sudjelovanja
Pravo sudjelovanja bit će u skladu sa ISAF Pravilnikom o pravu sudjelovanja. Na regati može sudjelovati neograničen broj jedrilica sa valjanom svijedodžbom ORC International sa GPH < 700. Svi jedriličari moraju biti verificirani pri svojim nacionalnim savezima.
Flota može bit podjeljena u dvije klase ovisno o broju prijavljenih (Class A GPH < 620, Class B GPH >= 620) sa odvojenim rezultatima.

4) Prijave i startnina
4.1 Prijave zaprimljene nakon 9. listopada 2015 neće biti prihvaćene. Prijave treba poslati organizatoru na priloženom obrascu mailom, faksom ili poštom.
4.2 Prihvaćene prijave biti će potvrđene e mail porukom.
4.3 Za članove ORC udruge startnina iznosi 200 kuna po članu posade, a za sve ostale 300 kuna po članu posade. Plaća se prilikom registracije.
4.4 Organizator nije odgovoran za troškove nastale ne prihvaćanjem prijave.

5) Registracija
5.1 Svaki vlasnik ili skipper čija je prijava prihvaćena mora se osobno registrirati u Regatnom uredu u prostorijama JK Špinut u Petak, 9. listopada od 17:00 do 20:00 sati ili u Subotu, 10. listopada od 08:00 do 09:00 sati.
5.2 Sljedeći dokumenti moraju biti dostupni pri registraciji:
a) Valjana ORC International svjedodžba izdana prije 10.10.2015.
b) Valjano osiguranje od treće strane
c) Ako se prikazuju reklame, dozvola od nacionalnog saveza
d) Crew lista sa imenima i brojevima verifikacije
d) Kontakt broj, na brodu i na kopnu, uključujući ime osobe čiji je kontakt
Ovo mijenja RRS 78.2
5.3 ORC svjedodžbe neće se mijenjati poslije 10.10.2015. u 09:00 osim uz odobrenje odbora za premjeravanje i odbora za prosvjede.
5.4 Prosvjedi na premjeravanje broda bit će prihvaćeni do 1 sat nakon postavljanja konačne startne liste.
5.5 Crew lista može biti izmjenjena do 10:00 u Subotu, 10. lisropada 2015. Poslije ovog vremena, promjene u posade mogu biti ostvarene samo uz pismeno odobrenje Odbora za prosvjede.

6) Raspored
6.1 Petak 9. listopada 1700 -2000 Registracija – prostorije JK Špinut
Subota 10. listopada 0800 -0900 Registracija – prostorije JK Špinut
11:00 Start jedrenja
Nedjelja
11. listopada 10:00 Start jedrenja
Dodjela nagrada
6.2 Predviđeno je pet jedrenja (Windward/Leeward kurs). Regata je valjana ako se završi 1. jedrenje.

7) Premjeravanje
Jedrilice trebaju biti dostupne za pregled od Petka 9. listopada 2015. od 16 sati do Subote 10. listopada 2015. do 10:00 sati.

8) Upute za jedrenje
Upute za jedrenje bit će dostupne prilikom registracije.

9) Privez
Organizator je osigurao besplatan privez za sve sudionike u JK Špinut od Petka 9. listopada 2015 do Ponedjeljka 12. listopada 2015. godine.

10) Medijska prava
Natjecatelji, vlasnici ili njihovi gosti daju potpuno pravo Organizatoru za korištenje svih fotografija, audio i video zapisa nastalih tijekom trajanja prvenstva bilo jedrilica ili sudionika, za javno objavljivanje u svim medijima ili za potrebe reklamiranja.

11) Nagrade
Nagradit će se tri prvoplasirane jedrilice. Organizator može dodjeliti i dodatne nagrade.

12) Oslobođenje od odgovornosti
Natjecatelji sudjeluju u regati u potpunosti na osobni rizik. Vidjeti Temeljno pravilo 4, Odluka o natjecanju.
Organizator neće prihvatiti nikakvu odgovornost za pretrpjele materijalne štete ili osobne ozljede ili smrt u vezi ili prije, za vrijeme, ili nakon regate.

FAROS MARATON 2015            
                 
Organizator: JK "Špinut"            
Datum: 29 i 30 kolovoza            
I etapa: Split - Starigrad 26M            
II etapa: Starigrad - Split 26M            
                 
                 
      PRIVREMENI REZULTATI        
                 
  I Grupa (LOA = veći od 11,51m)          
                 
  Sail no. Ime broda LOA (m) Kormilar Klub I etapa II etapa UKUPNO
1. CRO 13464 Mareus 11,99 Marko Marinović JK "Špinut" 4 1 5
2. CRO 1085 Coral 2 11,92 Šuško Marjan JK "Špinut" 3 2 5
3. CRO 11745 Overload 12,00 Vlado Kaliterna JK "Split" 2 3 5
4. CRO 4311 Barba Branko 13,75 Filip Zoričić JK "Labud" 1 DNF / 8 9
5. CRO762 Adio Pameti 11,80 Želimir Vego JK "Labud" DNF / 8 DNF / 8 16
5. CRO 1087 Matejuška 14,90 Zlatko Krivić JK "Špinut" DNF / 8 DNF / 8 16
5. CRO BB Antares 11,80 Veljko Lanc JK "Pelješka jedra" DNF / 8 DNF / 8 16
                 
  II Grupa (LOA = od 10,01m do 11,50m)        
                 
  Sail no. Ime broda LOA (m) Kormilar Klub I etapa II etapa UKUPNO
1. CRO 2436 Full pelt 11,00 Ante Antunović JK"Split" 1 1 2
2. CRO 9999 My Dream 10,95 Mladen Makjanić JK"Labud 2 2 4
3. Cro 1111 Nemir V 11,02 Branko Širola JK"Labud 3 3 6
4. CRO 595 Viga 11,00 Vedran Ujević JK "Split" 4 5 9
5 CRO 520 Stella Polaris 10,50 Tonći Rosandić JK"Labud 6 4 10
6. CRO 7774 Elanka 2 10,45 Roko Hrvoj JK"Zenta" 5 DNF / 7 12
                 
                 
  III Grupa (LOA = od 9.21m do 10,00m)        
                 
  Sail no. Ime broda LOA (m) Kormilar Klub I etapa II etapa UKUPNO
1. CRO1713 Trinajstica 9,75 Mirko Zule JK"Labud" 1 1 2
2. Cro 475 Blue 9,63 Zvonimir Bečić JK"Mornar" 3 2 5
3. CRO 199 Mursa 2 9,50 Tihomir Strićević JK"Špinut" 2 3 5
4. CRO 1209 Podlanica 9,40 Mikel Markić JK "Špinut" 4 DNF / 8 12
5. CRO 871 Burnica 9,90 Mislav Zuppa JK"Split" 5 DNF / 8 13
6. CRO 2000 Orion 9,70 Igor Petrović JK "Zenta" DNF / 8 DNF / 8 16
6. CRO 389 TONE 2 10,00 Božidar Kovačić JK"Mornar" DNF / 8 DNF / 8 16
                 
                 
  IV Grupa (LOA do 8,30 - 9,20m)          
                 
  Sail no. Ime broda LOA (m) Kormilar Klub I etapa II etapa UKUPNO
1. CRO 102 Ufo 8,6 Denis Zorić JK"Split" 2 1 3
2. CRO 1704 Adrion 9,14 Prvenko Bušelić JK"Bura" 1 2 3
3. CRO 1622 Malo Sunce 8,39 Zdravko Šabić JK "Peliška Jedra" 3 4 7
4. Cro 1385 First love 8,30 Darko Bravić JK"Split" DNF / 9 3 12
5. CRO 488 Strilac 9,20 Damir Kraljević JK "Labud" 4 DNF / 9 13
6. CRO 302 Joli 9,00 Dražen Tvrdić JK"Split" 5 DNF / 9 14
7. CRO 1601 Jelena 9,15 Ivan Dražić JK"Giričić" DNF / 9 DNF / 9 18
7. CRO 319 Nanar 2 9,00 Tihomir Josipović JK"Split" DNF / 9 DNF / 9 18
                 
                 
  V grupa (LOA 7.00 - 8,29 )            
                 
  Sail no. Ime broda LOA (m) Kormilar Klub I etapa II etapa UKUPNO
1. CRO 338 Quaka 7,76 Goran Martinović JK"Labud" 1 1 2
2. CRO 32 Malo sunce 7,50 Nora Copić JK"Split" 2 2 4
3. CRO 1965 Kain 7,77 Mladen Marević JK"Zenta" 3 3 6
4. CRO 222 Divna 7,10 Boris Sardelić JK"Špinut" 6 4 10
5. CRO 664 Rumba 7,77 Željko Čular JK"Špinut" 4 DNF / 7 11
6. CRO 7 Peti 7,77 Marko Tadinac JK "Špinut" 5 DNF / 7 12
                 
                 
  VI Grupa ( do 6,99 )            
                 
  Sail no. Ime broda LOA (m) Kormilar Klub I etapa II etapa UKUPNO
1. CRO 494 Mikro p. 5,50 Mario Lulić JK"Mornar" 1 DNF / 5 6
2. CRO 2124 Bob'N'Rock 5,90 Jere Vidović JK "Labud" 2 DNF / 5 7
3. CRO BB For Gas 1 5,50 Darko Orlandini JK"Špinut" DNF / 5 DNF / 5 10
3. CRO 777 Irena 5,50 Roko Muštra JK"Split" DNF / 5 DNF / 5 10

                                          O G L A S

NAVIGACIJSKE REGATE KRSTAŠA «FAROS MARATON» 2015. god.29 -30. 08. 2015

ORGANIZATOR;           J.K.»ŠPINUT» SPLIT, LUČICA 7.                                                                  

RUTA REGATE;            Split - Stari Grad; Stari Grad - Split, dužina cca 50 N/m.

KATEGORIJA:              Regata je četvrte kategorije.

PRAVILA:                    Primjenjivati će se Regatna pravila 2013.-2016. g., pravila klase,

                                  te Oglas i Upute za jedrenje.

P R O G R A M :           Start prve etape Split- Stari Grad dati će se 29.08.2015. u 11.00 sati

                                  Start druge etape StariGrad-Split dati će se 30.08.2015. u 11.00 sati

                                  Proglašenje pobjednika prve etape i dojela nagrada Turist.zajednice

                                  zajednička večera i druženje učesnika regate biti će 29.08. u 20.00.

                                  Konačno proglašenje regate, podjela nagrada pobjednicima regate

                                  uz domjenak i zajedničko druženje svih učesnika regate biti će u

                                  JK. Špinut, u ponedjeljak 01.09.2015 s početkom u 19.00. sati.

OGRANIĆENJE             Za prvu i drugu etapu ogranićenje jedrenja biti će do 19.oo sati.

PRIJAVE                      Prijave za regatu i preuzimanje uputa biti će u regatnom uredu                                            

                                  ( J.K. ŠPINUT) u petak 28. 08 od 17 do 19 sati. . Predprijave sa                

                                  popisom posade poslati na – Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.                                              

                                  Startnine za regatu iznose: za jedrilice dužine do 8 met = 150,oo kn.

                                  Za jedrilice dužine do 10,0 met.=200,oo kn.i preko 10,0 =250.oo kn.

                                  Za večeru i vez u luci uplata će se odrediti Uputama za jedrenje.

                                  Jedri se po OPEN sustavu.

BODOVANJE:               Primijeniti će se prosti sistem bodovanja , u slučaju istog broja

                                  bodova prednost će imati bolje plasirana jedrilica u drugoj etapi.

NAGRADE:                   Nagrade će dobiti tri prvoplasirane jedrilice u svim skupinama krstaša

                                  ukoliko startaju najmanje pet jedrilica u pojedinoj skupini.

                                  Skupina može imati najmanje tri jedrilice,a nagradu prima samo prva.

                                  Broj skupina prema dužinama jedrilica, odredit će R.O. prema broju

                                  prijavljenih jedrilica.

ODGOVORNOST U        Svi natjecatelji startaju na vlastiti rizik i odgovornost. Vlasnik broda i

REGATI:                       njegov predstavnik moraju poduzeti sve mjere osiguranja uključujući i

                                   treće osobe.

                                   Organizator i Regatni odbor otklanjaju svaku odgovornost sa sebe za                

                                   moguće štete ili ozljede posada, prije za vrijeme i nakon kraja regate.

Izbornik